2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур,таких своєрідних і цікавих.
Чим здивує Україна друзів з Далекого Сходу? Оплетеною легендами й казками давньою історією, мелодійними піснями та старими іконами, щирою душею й відчайдушною звитягою, неповторним співом і веселими танцями. Не менш цікавою для наших співвітчизників виявиться далека загадкова Японія.
Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, що чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.
У нашій школі також проходив рік Японії в Україні. Так, заступник директора з виховної роботи Бандалак Світлана Іванівна розробила план заходів.
Педагог-організатор Крохмалюк Надія Василівна провела показовий урок «Кімоно – національний одяг Японії», вчитель географії Бужак Денис Вікторович та бібліотекар Ротар Леся Петрівна опублікувавли та висвітлили учням усний журнал на тему «Японія – країна сонця», вчитель зарубіжної літератури Бужак Раїса Павлівна та заступник директора з ВР Бандалак Світлана Іванівна організували вечір японської поезії та чайну церемонію.